Noc biologów na Uniwersytecie Śląskim...

...czyli jak otwierano przed nami serce!

Wszyscy wiemy, że biologia to niezwykle ważna dziedzina wiedzy, wiemy też, że jej opanowanie to stosunkowo trudna sztuka. Nauczyciele starają się stosować różne metody dydaktyczne, stąd idea wyjazdów do Katowic na Noc biologów, czyli  festiwal nauki najwyższego poziomu, ale skierowany do młodego słuchacza – a zatem w formie bardziej przystępnej, bez zbędnej terminologii naukowej. Organizatorem wydarzenia jest Uniwersytet Śląski i to właśnie w jego murach nasi uczniowie z klas trzecich gimnazjum oraz ósmych i siódmych szkoły podstawowej 11 stycznia 2019r. mogli zetknąć się z naukowcami w salach wykładowych.

Oferta była niebanalna (cały program pod linkiem: http://www.nocbiologow.home.pl/index.php?id=jednostka&nazwa=katowice), bowiem dowiedzieliśmy się, jak biologia może pomagać w wykryciu sprawców zbrodni, co znajduje się w naszych organizmach, ale tego nie widzimy, czym jest biochemia, co sprawdziliśmy w laboratoriach, ale przede wszystkim interesująca okazała się możliwość dotknięcia prawdziwego serca łudząco podobnego do ludzkiego i przyjrzenie się jego wnętrzu podczas sekcji w trakcie wykładu Otwieramy serce przed Tobą. Energia z serca.